BIM w hydrotechnice

Korzyści z BIM w hydrotechnice

Według Jønsa Sjøgrena, szefa podkomisji technicznej ISO, doświadczenia brytyjskie w stosowaniu zaleceń specyfikacji PAS 1192-2, która opisuje zasady stosowania metodyki BIM w budownictwie udowodniły, że BIM pozwala zaoszczędzić do 22% kosztów inwestycji!

Przy, nierzadko, jednocyfrowych marżach wykonawców kontraktów w budownictwie wydaje się, że metodyka BIM powinna być pierwszym wyborem. Tak nie jest z różnych przyczyn. Prawdopodobnie najważniejszą z nich jest to, że większość firm uważa BIM za koszt, nie inwestycję. I to jest zrozumiałe. Budowanie własnego zespołu BIM jest trudne, długotrwałe, wymaga specjalistycznych kompetencji i wcale nie gwarantuje powodzenia.

Biuro Projektowe HydroBIM może rozwiązać te problemy. HydroBIM to multi dyscyplinarny zespół ekspertów stosowania BIM w hydrotechnice.

Mamy doświadczenie i udokumentowane sukcesy we wdrażaniu metodyki BIM na każdym etapie realizacji inwestycji. Oferujemy pomoc dedykowanych zespołów ekspertów BIM na zasadach body/team leasingu.

BIM w hydrotechnice
W projekcie hydrotechnicznym jednym z najważniejszych centrów kosztów są roboty ziemne
  • Etap projektu
  • Etap realizacji
  • Zakończenie inwestycji

jeśli chcesz zoptymalizować ofertę przetargową, stosując rozwiązania BIM w hydrotechnice

BIM na świecie

Przemysł 4.0

Cyfryzacja administracji publicznej

Proces cyfryzacji administracji publicznej w Polsce przebiega od kilku lat. Co prawda 6 października 2020 Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane, nie zmieniło to kierunku polskiego rządu i cyfryzacja w Polsce jest faktem. Pandemia COVID-19 wymusiła przyspieszenie cyfryzacji. Cyfryzacja wpływa na zwiększenie efektywności działań administracji, lepszą jakość informacji i wymusza transparentność procesów. W budownictwie hydrotechnicznym zauważamy pierwsze inicjatywy Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie do cyfryzacji. A konkretnie do wprowadzenia metodyki BIM w hydrotechnice i do specyfikacji zamówień publicznych. Mamy poważne przesłanki przypuszczać, że BIM może pojawić się w specyfikacji inwestycji stopnia wodnego Siarzewo.

Przewiń do góry