Zespół HydroBIM tworzy grupa multi-dyscyplinarnych ekspertów, w tym inżynierowie i projektanci hydrotechnicy, eksperci hydrologii, modelarze BIM i specjaliści GIS. Dzięki szerokiemu spektrum kompetencji firma jest w stanie realizować kompleksowe projekty, z niezwykłą precyzją i dbałością o detale.
Wśród oferowanych usług znajdują się projekty hydrotechniczne, nadzór projektowy, outsourcing specjalistów BIM, wizualizacje i symulacje 3D, operaty wodnoprawne oraz analizy hydrologiczno – hydrauliczne.
Wykorzystując technologie cyfrowe i metodykę BIM, Zespół HydroBIM definiuje nowe standardy w projektowaniu hydrotechniki w infrastrukturze liniowej.
Cyfrowa kultura pracy
W HydroBIM wykorzystujemy nowoczesne technologie cyfrowe do projektowania i do współpracy w Zespole.
Pracujemy zdalnie, korzystamy z możliwości środowiska cloud computing. W codziennej pracy wykorzystujemy filozofię i metodykę SCRUM.
Praca zdalna daje duże możliwości, ale wymaga też dyscypliny i samokontroli. Koordynatorzy zespołów zapewniają wsparcie i ułatwienia, które pozwalają na płynną komunikację i efektywną współpracę na odległość.
Zespołem HydroBIM kierują prezes Tomasz Rajpold i wiceprezes Paweł Drab.
Sprawdź, co o pracy w HydroBIM mówią młodzi inżynierowie.
Retrospektywy SCRUM
System pracy zdalnej ma zalety ale i ograniczenia. Tym bardziej cenimy sobie cykliczne spotkania.
Retrospektywa w metodyce Scrum jest spotkaniem, które odbywa się na koniec każdego sprintu. Jest to czas, w którym zespół zbiera się, aby wspólnie omówić zakończony sprint i szukać sposobów na poprawę pracy w następnym. Proces ten skupia się na trzech głównych pytaniach:
Co poszło dobrze w trakcie sprintu?
Zespół omawia sukcesy i pozytywne aspekty pracy, identyfikując co przyczyniło się do ich osiągnięcia. Jest to okazja do uznania dobrych praktyk i postępów, które warto kontynuować.
Co mogło pójść lepiej?
Tu skupiamy się na wyzwaniach, problemach i przeszkodach, które napotkaliśmy podczas sprintu. Chcemy zrozumieć, co nie działało tak, jak powinno, dlaczego i jak to poprawić.
Jakie działania należy podjąć, aby poprawić następny sprint?
W otwartej dyskusji Zespół decyduje o konkretnych działaniach na przyszłość.
Podczas retrospektywy SCRUM ważna jest otwartość, uczciwość i konstruktywna krytyka. To czas na refleksję i uczenie się z doświadczeń, nie na obwinianie. Taki styl prowadzi do doskonalenia procesów i poprawy jakości pracy Zespołu.
Nie tylko praca
W HydroBIM dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Integracji i współpracy służą nie tylko retrospektywy na żywo ale też wspólne aktywności, wyprawy i celebracje.
Dołącz do Zespołu HydroBIM!
Jeśli jesteś hydrotechnikiem, dobrze czujesz się w środowisku cyfrowym, chcesz pracować przy nowoczesnych projektach infrastrukturalnych, przyślij nam swoje CV.
Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi ofertami pracy, obserwuj firmowy profil LinkedIn