Nowy wymiar hydrotechniki

Nowoczesne biuro projektowe, wyspecjalizowany podwykonawca hydrotechniki w projektach infrastruktury liniowej.

Wizualizacje 3D a konsultacje społeczne

wizualizacje 3d

Inwestycje w hydrotechnice często spotykają się z oporem różnych grup społecznych. Konsultacje społeczne organizowane są przez Inwestora lub Samorząd i mają duże znaczenie informacyjne. Służą wyjaśnieniu wątpliwości i odpowiadają na pytania oponentów.

Wizualizacje 3D są szczególnie pomocne w prowadzeniu konsultacji społecznych, ponieważ pozwalają obrazowo i w wielu wymiarach przedstawić wpływ planowanej inwestycji. To o wiele łatwiejsza metoda, niż opieranie się na płaskich projektach 2D.

Wody Polskie doceniają wagę konsultacji społecznych

W ramach programu Stop powodzi, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie realizują cykl ogólnopolskich konsultacji społecznych. Spotkania w całej Polsce trwają, sprawdź listę miejscowości i daty spotkań w Twojej okolicy.

Podczas spotkań inwestor informuje o planowanych działaniach i realizowanych projektach i odpowiada na pytania przedstawicieli lokalnych społeczności.

W czasach pandemii i komunikacji online nie jest to łatwe, dlatego dużą rolę mogą odegrać wizualizacje 3D. Korzystanie z modeli cyfrowych ułatwia zrozumienie celu i zakresu wykonywanych prac i planowane efekty.

Wizualizacje 3D w HydroBIM

Wizualizacja dla AECOM i Wód Polskich

Biuro Projektowe HydroBIM ma duże doświadczenie w realizowaniu wizualizacji 3D na potrzeby konsultacji społecznych. Z powodzeniem zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy symulacje i wizualizacje 3D na potrzeby konsultacji społecznych związanych z ochroną przeciwpowodziową Sandomierza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości zastosowania technologii BIM w projektach i inwestycjach hydrotechnicznych,

zapoznaj się z ofertą HydroBIM

lub zadaj pytanie przez formularz kontaktowy.

Zapraszamy do współpracy!

Wizualizacje 3D a konsultacje społeczne
Przewiń na górę