Nowy wymiar hydrotechniki

Nowoczesne biuro projektowe, wyspecjalizowany podwykonawca hydrotechniki w projektach infrastruktury liniowej.

DOHWA Engineering

dohwa engineering

25 kwietnia koreańska DOHWA Engineering zaprezentowała się czołowym polskim firmom sektora AEC na konferencji w warszawskim hotelu Hilton. Wśród zaproszonych gości znalazła się także firma HydroBIM.  Odwdzięczając się za zaproszenie, przedstawiamy najważniejsze informacje o doświadczeniu DOHWA Engineering w projektach infrastruktury liniowej.

dohwa engineering

Inżynieria wodna

W Korei DOHWA ma ma na swoim koncie projekty obiektów wodociągowych przy zbiorniku Daecheong oraz w regionach Jeonju, Ulsan i Gwangyang. Zagranicą Firma prowadzi projekty wodociągowe w takich krajach jak Nepal, Indonezja, Wietnam, Kirgistan, Sri Lanka, Uzbekistan, Kambodża, Bangladesz, Peru i Kenia.

Firma bierze udział w projektach hydrotechnicznych, wytwarzania energii hydroelektrycznej i zintegrowanego systemu zapobiegania powodziom. Realizuje także projekty renaturyzacji rzek.

 Jednym z najważniejszych obszarów działalności firmy jest wytwarzanie energii odnawialnej, w tym energii hydroelektrycznej i pływowej. Firma angażuje się również w międzynarodowe projekty rozwoju i inwestycje związane z energetyką wodną.

Infrastruktura

DOHWA realizuje zadania związane z projektowaniem, nadzorem i zarządzaniem budową projektów infrastrukturalnych w Korei i zagranicą. Dotychczas firma z sukcesem przeprowadziła ponad 60 takich zadań. Najważniejsze z nich to zarządzanie budową kolejnych etapów rozbudowy Międzynarodowego Lotniska w Incheon oraz projekt nowego lotniska Chinchero w Peru. 

DOHWA zrealizowała szereg projektów kolejowych w Polsce, Peru, Panamie, Bangladeszu, Sri Lance, Wietnamie, Filipinach, Tanzanii, Algierii i innych krajach. Firma ma mocne know-how i doświadczenie w kolejnictwie, włączaj, tory, zajezdnie, elektromechanikę, sygnalizację oraz komunikację.

Zaawansowane technologie i BIM

 Co nas bardzo cieszy w Hydrobim, to Dohwa Engineering rozwija projekty wykorzystujące BIM (Building Information Modeling), CAE (Computer-Aided Engineering) oraz sztuczną inteligencję. W projektach hydrotechnicznych w Korei, Dohwa zastosowała zaawansowane symulacje CAE, by przewidzieć skutki powodzi i zoptymalizować projekt zapór wodnych. Do zarządzania informacją DOHWA wykorzystuje systemy CDE Bentley ProjectWise oraz Autodesk Docs. To także dobra informacja, bo wymusi na polskich partnerach większe zaangażowanie w rozwój BIM, a to będzie z korzyścią dla całej branży AEC w Polsce

Proekologiczne rozwiązania

Firma realizuje projekty z myślą o redukcji skutków działalności budowlanej na naturalne ekosystemy. Przykładem jest projekt rekultywacji rzeki Han w Korei Południowej, gdzie Dohwa zastosowała techniki minimalizujące wpływ na lokalną florę i faunę oraz zwiększyła dostępność terenów rekreacyjnych dla mieszkańców. 

Działalność DOHWA Engineering w Polsce

DOHWA Engineering działa w Polsce od kilku lat poprzez lokalne biuro. Firma była zaangażowana w budowę kolei dużych prędkości (KDP) w Korei Południowej, teraz chce przenieść swoje know-how do Polski. DOHWA Engineering widzi duży potencjał w polskim rynku kolejowym i zamierza aktywnie uczestniczyć w jego rozwoju, przenosząc swoje doświadczenie i technologie do naszego kraju.

Więcej informacji o DOHWA Engineering znajdziesz w broszurze

DOHWA Engineering
Przewiń na górę