Nowy wymiar hydrotechniki

Nowoczesne biuro projektowe, wyspecjalizowany podwykonawca hydrotechniki w projektach infrastruktury liniowej.

Rada budowy i Cyfrowy Bliźniak

rada budowy

Rada budowy to cykliczne spotkanie, organizowane przez Inżyniera Kontraktu, na którym Wykonawca robót budowlanych przedstawia postępy robót. Pandemia przyspieszyła wirtualizację takich spotkań. Z jednej strony wirtualny udział w radzie budowy daje możliwość uczestnictwa bez wyczhodzenia z domu lub biura, z drugiej strony pojawiają się problemy, na przykład z dostępem do dokumentacji. Autorska koncepcja HydroBIM, Cyfrowy Bliźniak inwestycji, rozwiązuje problemy, na jakie napotykają uczestnicy wirtualnej rady budowy.

Jak wykorzystać wirtualny model inwestycji podczas rady budowy?

Omawianie problemów i poszukiwanie rozwiązań w wirtualnym świecie jest utrudnione. Tym bardziej, jeśli wirtualna rada budowy korzysta wyłącznie z dokumentacji 2D. Rozwiązaniem jest BIM i transponowanie projektu 2D do trzech wymiarów. Jeśli połączymy dane GIS i projekt 3D, to mamy możliwość odwzorowania inwestycji w wirtualnym odpowiedniku realnego środowiska.

Model 3D ułatwia zrozumienie kontekstu projektu i pozwala Wykonawcy lepiej zrozumieć intencje projektantów. Jednak rada budowy to rozwiązywanie konkretnych, szczegółowych problemów. Dlatego konieczny jest dostęp do kompletnych informacji o konkretnych obiektach.

Takie możliwości daje autorskie rozwiązanie HydroBIM: Cyfrowy Bliźniak Inwestycji.

cyfrowy bliźniak wały tarnów
Szczegółowa dokumentacja jednego z przepustów Cyfrowego Bliźniaka wałów w Tarnowie

Jedno okno – wiele źródeł danych

Nasze rozwiązanie eliminuje uciążliwy proces przeszukiwania folderów w poszukiwaniu potrzebnych danych. Sercem projektu jest Model Centralny, w którym zintegrowane są dane z wielu źródeł, na przykład z:

  • Geoportalu
  • IMGW
  • Hydroportalu
  • LiDAR

Obiekty można wybierać z listy lub zaznaczać bezpośrednio na modelu. Po kliknięciu obiektu pojawia się okno, jak na ilustracji powyżej.

Bez wychodzenia z okna modelu centralnego rada budowy może prześledzić histrorię prac związaną z obiektem, dokumentację 2D, 3D, szczegóły konstrukcyjne, przeanalizować karty nadzoru, tworzyć zadania i delegować je konkretnym osobom odpowiedzialnym i kontrolować stan realizacji zadań.

Rada budowy z wykorzystaniem Cyfrowego Bliźniaka od HydroBIM odbywa się sprawnie, efektywnie i szybko bez względu na lokalizację i liczbę uczestników.

Kliknij „odtwarzanie” i sprawdź ułamek możliwości Cyfrowego Bliźniaka. Zwróć uwagę, że możesz przeglądać dane bez wychodzenia z Modelu Centralnego.

Wirtualna rada budowy to rzeczywistość.

Wystarczy dostęp do internetu, żeby uczestniczyć w wirtualnych radach budowy. Jednak to tylko jedna z korzyści, jakie daje Cyfrowy Bliźniak. Jeśli chcesz poznać szczegóły autorskiego rozwiązania HydroBIM, wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio z Prezesem Tomaszem Rajpoldem

Dowiedz się więcej na temat koncepcji Cyfrowego Bliźniaka

Rada budowy i Cyfrowy Bliźniak
Przewiń na górę