HydroBIM

Nowoczesne biuro projektowe, wyspecjalizowany podwykonawca hydrotechniki w projektach infrastruktury liniowej.

Jak rozliczać projekty hydrotechniczne?

projekty hydrotechniczne

Projekty hydrotechniczne stanową część niemal każdego projektu w infrastrukturze liniowej. Dlatego firmy, które biorą udział w dużych przetargach infrastrukturalnych często kontraktują podwykonawców hydrotechniki do wykonania konkretnych zadań w projekcie. Ponieważ kompleksowa oferta przetargowa jest wyceniana ryczałtowo, ten sam model rozliczenia jest proponowany podwykonawcy projektów hydrotechnicznych. Czy słusznie?

Projekty tradycyjne versus BIM

Wraz z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego BIM na stałe wkroczył do projektowania infrastruktury. Czołowe biura projektowe rozwijają swoje zespoły BIM i jest to mocnym punktem ich komunikacji z rynkiem. BIM staje się przewagą konkurencyjną.

Inżynierów hydrotechników jest coraz mniej. Takich hydrotechników, którzy umieją sprawnie posługiwać się nowoczesnymi technologiami, w tym metodyką BIM jest jeszcze mniej.

Gdy pięć lat temu powstawała spółka HydroBIM, świadome stawianie na rozwijanie umiejętności BIM było postrzegane jako nieszkodliwe dziwactwo i wyrzucanie pieniędzy. Dziś ta inwestycja się zwraca. Jesteśmy podwykonawcą hydrotechniki i hydrologii na pięciu projektowanych odcinkach CPK.

Dlaczego warto wybrać HydroBIM Leasing?

Głównemu projektantowi zależy na przedstawieniu najlepszej oferty przetargowej – jest to w pełni zrozumiałe. Gdy jednak decyduje się on kontraktować podwykonawców, przerzucanie na nich warunków umowy z Inwestorem nie jest jedynym rozwiązaniem. W końcu główny projektant nie uzależnia wypłat wynagrodzeń pracownikom od zakończenia często kilkuletniego kontraktu.

W HydroBIM, postanowiliśmy zaproponować innowacyjne rozwiązanie – projekty hydrotechniczne rozliczane w formule HydroBIM Leasing.

Nasz system, oparty na kartach czasu pracy, przynosi wymierne korzyści, które czynią go bardziej opłacalnym w porównaniu do tradycyjnego ryczałtu.

Płatność tylko za wykonaną pracę

W modelu ryczałtowym klient płaci za całość z góry ustalonych prac, niezależnie od rzeczywistego nakładu czasu i wysiłku. Dlatego oferty ryczałtowe zwykle są zawyżane. HydroBIM Leasing działa na zupełnie innej zasadzie – zleceniodawca płaci tylko za godziny rzeczywiście przepracowane. Dzięki temu unika kosztów za niewykorzystane zasoby czy przestoje. Pieniądze są wydawane dokładnie tam, gdzie to potrzebne.

Transparentność i kontrola nad projektem

Nasze podejście oparte na kartach czasu pracy zapewnia pełną transparentność. Zleceniodawca ma stały dostęp do informacji o postępach w projekcie i poniesionych nakładach pracy. To oznacza, że może na bieżąco monitorować i kontrolować koszty To zwiększa efektywność zarządzania budżetem projektu.

Elastyczność i szybka adaptacja

HydroBIM Leasing pozwala na elastyczne dostosowanie zasobów do bieżących potrzeb projektu. Projekty hydrotechniczne są realizowane fachowo i zgodnie z zapotrzebowaniem, a Zleceniodawca nie musi martwić się o koszty związane z gotowością zespołu – płaci tylko wtedy, gdy prace są rzeczywiście wykonywane.

Projekty hydrotechniczne realizowane najlepszych specjalistów

HydroBIM zatrudnia doświadczonych ekspertów w dziedzinie hydrotechniki, hydrologii oraz BIM. W dobie deficytu inżynierów hydrotechników, korzystanie z naszych usług oznacza dostęp do najlepszych specjalistów bez konieczności długotrwałej i kosztownej rekrutacji. Zleceniodawca zyskuje pewność, że projekty będą realizowane na najwyższym poziomie bez dodatkowych inwestycji w sprzęt i oprogramowanie.

zespół hydrobim

Oszczędności na kosztach operacyjnych

Model HydroBIM Leasing to dla Zleceniodawcy uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników na stałe, takich jak urlopy, chorobowe, ZUS czy podatki. Nasz model rozliczeń eliminuje te dodatkowe obciążenia.

Nowoczesne technologie bez kosztów wdrożenia

Opinia, że BIM jest drogi nie jest bezpodstawna. Koszty za jedną licencję dostępu do oprogramowania idą w dziesiątki tysięcy złotych, a zwykle korzysta się z kilku narzędzi. Podobnie jest ze sprzętem. W modelu HydroBIM Leasing Zleceniodawca uzyskuje dostęp do nowoczesnych narzędzi i technologii bez konieczności ponoszenia kosztów ich zakupu i wdrożenia. My zajmujemy się całą technologiczną stroną projektu. To wymierna oszczędność.

Przykłady zrealizowanych projektów

Zespół HydroBIM z powodzeniem realizował liczne prestiżowe projekty, takie jak zbiorniki przeciwpowodziowe w Szalejowie i Krosnowicach, Digital Twin Portu Gdynia czy ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza. Sprawdź, jak naszą pracę przy ostatnim z wymienionych projektów ocenił AECOM Polska.

wrota przeciwpowodziowe sandomierz

Zapraszamy do rozmów!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o HydroBIM Leasing i korzyściach płynących z naszego modelu rozliczeń, zapraszamy do kontaktu.

Zarezerwuj konsultację online, napisz maila lub zadzwoń. Z HydroBIM zrealizujesz projekty hydrotechniczne z najwyższą precyzją i efektywnością.

Jak rozliczać projekty hydrotechniczne?
Przewiń na górę